Warning: preg_match(): Compilation failed: regular expression is too large at offset 122692 in /home/noverfoo/public_html/wp-content/plugins/wp-rocket/inc/classes/Buffer/class-tests.php on line 567
استیک مرغ با سس مایونز – سس نور مزه زندگی

مدت زمان تهیه : 45 دقیقه
مناسب برای : دو نفر
استیک مرغ با سس مایونز
استیک مرغ با سس مایونز

مواد لازم

سینه مرغ بی استخوان و پوست            یک عدد

 روغن ذرت ( یا زیتون )        2 ق غ

 رنده ی پوست لیموترش       2 عدد

آب لیمو   4 ق غ

گشنیز تازه خرد شده           2 ق غ

دانه فلفل سیاه آسیاب شده            به مقدار لازم

مواد لازم برای سس مایونز لیمویی تند:

 سس مایونز          4 ق غ

 فلفل قرمز بدون تخم و ریز شده          1 عدد  (یا پودر فلفل قرمز)

 رنده ی پوست لیموترش       1 عدد

 آب لیمو  2 ق چ

نمک و فلفل          به مقدار لازم

طرز تهیه

سینه مرغ را به دو قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را از عرض با چاقو ببرید و به دو قسمت تقسیم کنید. در واقع 4 تکه مرغ داریم. با بیفتک کوب کمی گوشتها را بکوبید تا ضخامت همه قسمتهای گوشت مرغ یکی شود، خیلی نیاز نیست مرغ ها را نازک کنید. برای رنده کردن پوست لیمو فقط قسمت زرد لیمو را رنده کنید و قسمت سفید را نیازی نداریم چون باعث تلخی مرغ می شود. مواد را با هم مخلوط کنید و به همراه مرغ ها داخل کیسه فریزر بریزید و بگذارید به مدت 1-2 ساعت داخل یخچال تا مرغ ها مزه دار شود.

برای درست کردن سس، تمام مواد را مخلوط کنید و روی ظرف را بپوشانید و بگذارید داخل یخچال تا زمان سرو غذا.

قبل از پخت وقتی مرغها را از داخل مایه درآوردید، آنها را کاملا با دستمال خشک کنید.

تابه ی گریل را بدون هیچ گونه روغنی، برای 2-3 دقیقه روی دمای متوسط بگذارید تا گرم شود. برای اینکه داغی سطح گریل را امتحان کنید، چند قطره آب خنک روی گریل بریزید؛ اگر آب درجا بالا و پایین پرید و بخار شد یعنی گریل به اندازه کافی گرم شده ولی اگر آب به آرامی حباب زد و بخار شد،گریل هنوز آماده نیست و بین 30 ثانیه تا 1 دقیقه دیگر زمان لازم است تا گریل داغ شود.

حالا شیارهای تابه ی گریل را با کمی روغن چرب کنید و مرغ ها را اریب کنار هم روی گریل بچینید. اصلا نباید روی گریل روغن بریزید مثل بقیه تابه ها چون تمام روغن می پاشد بیرون و مرغ به جای پخته شدن زودتر می سوزد.

مرغها را تا قبل از اینکه بخواهید برگردانید حرکت ندهید در غیر اینصورت، خطوط گریل روی آنها مشخص نمی شود. برای 3-4 دقیقه بگذارید تا مرغها گریل شود. لبه ی یکی از قطعات مرغ را بگیرید و به آرامی بلند کنید اگر دیدید به ظرف نچسبید یعنی آماده ی برگرداندن است. اما اگر مرغ به سختی جدا شد بهتر است حدود یک دقیقه دیگر هم صبر کنید و بعد برگردانید و مجددا برای 3-4 دقیقه دیگر بگذارید تا گریل شود.

برای اینکه از مغز پخت شدن مرغ مطمئن شوید، می توانید با یک خلال دندان سوراخ کنید اگر رنگ آن صورتی بود بهتر است بگذارید کمی دیگر بپزد.

en_USEnglish
fa_IRPersian arArabic en_USEnglish